Bumatechi makine Sektörünün Buluşma Noktası

Katılımcılar, makine sektörünün buluşma adresi BUMATECH’te yerlerini almaya başladı
 
Makine imalat sektörünün Bursa’daki kıtalararası buluşması Bursa Makine Teknolojileri Fuarları (BUMATECH), 29 Kasım - 2 Aralık 2023 tarihleri arasında 21. kez makine sektörünü ağırlamaya hazırlanıyor.  
Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan BUMATECH, Metal İşleme Teknolojileri, Saç İşleme Teknolojileri ve Otomasyon Fuarlarını tek çatı altında buluşturacak.
Fuarda, hidrolik pnömatik ve robotik sistemlerden kaynak kesme makinelerine, 3 boyutlu yazıcı ve tarayıcılara, fiber lazer optik kesim makinelerinden CNC tezgâhlara kadar son teknoloji inovasyon ürünleri ile her türlü makine yan sanayi ekipman ve malzemeleri de sergilenecek.
 
Makine imalat sektörünün kıtalararası buluşma adresi BUMATECH, Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından, Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) iş birliğinde, KOSGEB ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile 29 Kasım - 2 Aralık 2023 tarihleri arasında düzenlenecek. Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan BUMATECH, uluslararası nitelikteki Bursa Metal İşleme Teknolojileri, Saç İşleme Teknolojileri ve Otomasyon Fuarları’nı tek çatı altında buluşturacak.
Sektörün önemli temsilcileri fuarda yerini alacak
BUMATECH, 7 salondan oluşan 40 bin metrekarelik alanda 40.000’den fazla nitelikli ziyaretçiyi ağırlayacak.  Cezayir, Hollanda, Tunus, Sırbistan, Kosova, Fransa, İtalya, Almanya, Fas, Mısır, Bulgaristan, Irak, İran, Gürcistan, Azerbaycan, Rusya, Özbekistan ve Kazakistan gibi ülkelerden makine imalat sektörünün önemli temsilcilerini ağırlayacak olan fuar, yeni iş bağlantılarıyla Türkiye’nin ihracat bilançosuna da önemli katkılar sağlamaya devam edecek.
Katılımcı firmalara iş birliği fırsatları
Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Makine imalat ve ihracatının bu yıl ikinci yarıda, birinci yarıya göre daha fazla büyümesi öngörülüyor. TÜYAP Fuarcılık Grubu olarak biz de 3 farklı fuarı tek çatı altında BUMATECH markası ile bir araya getirerek makine sektörünün katma değerli büyüme ivmesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz.
Fuarlar boyunca Bursa Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde yurt dışı alım heyeti organizasyonları ayrıca yurtdışı ofislerimizin yoğun çalışmalarıyla getirdiği profesyonel alım heyetleri ve fuar katılımcıları arasında ikili görüşmeler de gerçekleşecek. Katılımcıları, yerli ve yabancı alıcılar bir araya getirmek için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Fuar katılımcılarımız bir bir yerlerini alıyor ” dedi.
 
Sektörün uluslararası arenada rekabet gücünü artırıyor
 
Hidrolik pnömatik ve robotik sistemlerden kaynak kesme makinelerine, 3 boyutlu yazıcı ve tarayıcılara, fiber lazer optik kesim makinelerinden CNC tezgâhlara kadar son teknoloji inovasyon ürünleri ile her türlü makine yan sanayi ekipman ve malzemelerine kadar zengin bir portföye sahip fuar, imalat sektörünün büyümesinde önemli rol üstleniyor. Her geçen gün iddiasını güçlendiren sektör, Endüstri 4.0 ile gerçekleşen dijital atılımlar sayesinde uluslararası arenada rekabet gücünü artırıyor. Fuarın, yeni iş birliği köprüleri kurarak, bu yükselişe ivme katması bekleniyor.
 
Makine üretiminde Bursa’nın gücü…
 
Fuara ev sahipliği yapan Bursa, metal işleme ve takım tezgâhları ile kaldırma ve taşıma ekipmanları, soğutma ve havalandırma ekipmanları ile tarım – ormancılık ve gıda makineleri ağırlıklı makine üretimi yapıyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Kocaeli ve Bursa üreticilerin yüzde 72,6’sını (2017 yılında 72,4), ihracatın ise yüzde 79,8’ini (2017 yılında yüzde 80,1) gerçekleştiriyor. Tüm bu verilere bakarak Bursa’nın makine üretimi sektöründe yerinin oldukça önemli olduğunu görülüyor.
 
BUMATECH, 29 Kasım–1 Aralık tarihleri arasında 10.00 – 19.00, son gün olan 2 Aralık Cumartesi günü ise 10.00 – 18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.  Detaylı bilgiye ve fuar davetiyesine https://bursamakinefuari.com adreslerinden erişilebiliyor.
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN