Bursa Endüstri Zirvesine Geri Sayım

Makine Sektörüne Yön Veren Bursa Endüstri Zirvesi için Geri Sayım Başladı!

Metal ve saç işleme teknolojileri, kalıp yan sanayi ve otomasyon sektörlerinin tüm paydaşlarını tek çatı altında bir araya getirmek için hazırlanan Bursa Endüstri Zirvesi, Ar-Ge destekli inovasyon harikası ürünleriyle sektörün buluşma noktası oluyor. Bu yıl 30 Kasım - 3 Aralık tarihleri arasında 40 binin üzerinde profesyoneli aynı çatı altında buluşturacak olan fuarlar; ülkemize 250 milyon dolarlık fazla iş hacmi sağlamayı hedefliyor.
 
Kuruluşumuz Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından, Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MIB) işbirliğiyle bu yıl 30 Kasım - 3 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek Bursa Endüstri Zirvesi, son teknoloji kullanılarak geliştirilen inovasyon harikası ürünlerin yer alacağı global bir buluşma noktası olmasıyla sektör profesyonellerinin ajandasında ilk sırada yer alıyor.
 
Her yıl yüzde 10’dan fazla büyüme
 
Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı, Bursa Sac İşleme Teknolojileri Fuarı, Kalıp Avrasya Fuarı ve Otomasyon Fuarı’nın eş zamanlı olarak düzenlendiği Bursa Endüstri Zirvesi, 40 binin üzerinde sektör profesyonelini aynı çatı altında buluşturmayı hedefliyor. 4 gün boyunca sektörün nabzını tutacak fuarlar, 7 ayrı salonda toplam 40 bin m2 de kapalı alanda, 400’den fazla firma ile gerçekleştirilecek. Sektörün yeni pazarlara ulaşmasında da önemli bir köprü olan Bursa Endüstri Zirvesi, her yıl düzenlenen birbirinden spesifik programlarla da gündem yönetimini üstlendiği gibi Türkiye’de var olan endüstrilerin dünya pazarında söz sahibi olması için önemli bir görev üstleniyor. Sanayinin gelişimine yön veren sektörleri aynı çatı altında bir araya getirerek, son teknoloji ürünleri ziyaretçilerle buluşturan, her yıl yüzden 10’dan fazla büyüme ile hazırlanan Bursa Endüstri Zirvesi; metal - sac işleme teknolojilerinden kalıp yan sanayisine, makine otomasyonuna kadar geniş ürün grubu ile dikkatleri bu yıl da üzerine çekmeye hazırlanıyor.
 
Alım heyetlerinin ajandasında…

Öte yandan yurt dışından yoğun bir alım heyeti de konuk etmeye hazırlanan zirve; Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ve T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve Tüyap’ın yurtdışı ofislerinin de çalışmaları ile 6 kıtada bulunan A.B.D., Almanya, Avusturya, Avustralya, Azerbaycan, Bangladeş, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna - Hersek, Bulgaristan, Brezilya,  Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Fas, Filistin, Fransa, Güney Afrika Cumhuriyeti,  Gürcistan, Hindistan, Irak, İngiltere, İran, İspanya, İsrail, İtalya, İsveç, Japonya, Kanada, Katar, Kenya, Kolombiya, Kosova, Kuveyt, Letonya, Litvanya, Lübnan, Macaristan, Malta, Makedonya, Malezya, Meksika, Mısır, Moğolistan,  Nijerya, Pakistan, Polonya, Portekiz, Rusya, Sırbistan, Singapur, Sri Lanka, Sudan, Suudi Arabistan, Tayvan, Tunus, Ukrayna, Uruguay, Ürdün, Vietnam ve Yunanistan’dan gelen iş adamları yanı sıra 60’dan fazla ülkeden ziyaretçi ağırlamayı hedefliyor. Söz konusu zirve Türkiye endüstrisinin büyümesi için çalışan tüm firmaların yeni pazarlara ulaşmasında önemli bir köprü oluyor.

Bu yıl 30 Kasım - 3 Aralık tarihleri tarihlerinde Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek Bursa Endüstri Zirvesi hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için bursaendustrizirvesi.com, bursametalisleme.com, bursasacisleme.com, kalipavrasya.com, bursaotomasyonfuari.com web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN